EN TUR TIL RØROS

Hei og god tirsdag alle sammen! HerreGUD så kaldt det er ute nå?! I dag har det vært rolige 10 blå (lol), og både jeg og Elsa har holdt på å fryyse i hjel. Men vi har likevel kommet oss ut på en langtur i dag, da jeg må smi mens jernet er varmt hva gjelder Elsa og gåing. Når jeg sier “langtur” betyr det en tur på 20-25 minutter hahaha. Elsa har jo hatet å gå tur annet enn å tisse 1 minutt ute i gården. Derfor prøver jeg å få gått èn ordentlig tur om dagen i starten nå, før vi forhåpentligvis får til flere om dagen etter hvert.

Men! En annen plass det var kaldere enn Trondheim, var Røros, hvor vi var i helgen! Der var vi på hyttetur til en kompis, og det var såååå innmari koselig. Om man ikke har vært i Røros anbefaler jeg så varmt å dra dit en tur nå i førjulen. Det er garantert julestemning, jeg elsker den pittelille sentrumen der med de koseligste gatene. Men uansett, her er bildedryss!

Fleecen er fra HM, tøflene fikk jeg i julegave i fjor

Da vi kom frem hadde hostene jaggu laget andebryst til oss! Det var så sykt godt, smakte heeelt resturant vett. Med både skjysaus og en chili-appelsinsaus. Nam nå ble jeg sulten

Dagen etterpå var det bare å kle godt på seg, da var det en tur inn til handlegata for å spise, se og bare kooose oss

Se så julestemning!  

Elsa hadde på seg 3 lag med klær, haha. Underst en ullgenser strikket av mamma, så selen sin, så denne strikkegenseren (fra H&M).Og ikke minst sko da!

Etter litt vandring i byen var det jaggu meg planlagt lazer tag!! Det er så gøy, jeg eeeelsker det. Men jeg er ikke spesielt god i det, jeg blir ofte så stressa at jeg bare camper samme plassen gjennom hele runden, a.k.a en veldig irriterende person å spille med/mot hahaha    

Hjem lage hjemmelaget pizza 

Og drikke litt vin, spille og kødddde resten av kvelden!

Det var en så koselig helg med venna, kunne gjort det samme igjen i helgen haha!! Da vi kjørte hjem begynte solen å gå ned, og fikk en nydelig solnedgang mens vi kjørte hjem. I -20 grader, jeeez det er kaldt, ass.

HA EN FIN TIRSDAG ALLE SAMMEN

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg